PUKLA STOTKA: Crvena zvezda razbila Cibonu za povratak na četvrto mesto na tabeli

0
5

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cibonu rezultatom 102:80 (31:17, 22:16, 21:25, 28:22) u poslednjoj utakmici 16. kola ABA lige u hali „Aleksandar Nikolić“.

Crveno-beli su upisali desetu pobedu, koliko ima i trećeplasirana Cedevita Olimpija. Cibona je doživela 11. poraz i nalazi se na desetom mestu.

Dragan Šakota nije mogao da računa na kapitena Branka Lazića, a u timu je posle dva ipo meseca bio Stratos Perperoglu, koji međutim nije ulazio u igru.

Svih 11 igrača koji su ulazili u igru su se upisali u listu strelaca.

Džejms Gist je sa 15 poena bio najefikasniji, a po 13 su postigli Braun, Simanić i Štimac. Lorenco Braun je upisao čak 14 asistencija.

U ekipi Cibone Bundović je postigla 19 poena, Novačić 16, a Gibson 11.

Kurir sport

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

34. minut – Period dobre igre Cibone, koja je prišla na 11 poena razlike – 79:68. Šakota je morao da pozove ekipu na minut odmora.

3. ČETVRTINA

30. minut – Gist je u trećoj četvrtini čak tri puta zakucao i postigao ukupno devet poena – 74:58.

28. minut – Lorenco Braun je upisao desetu asistenciju, a nekoliko poena vezao Džejms Gist, koji nije ulazio u igru u prvom poluvremenu – 70:48.

25. minut – Cibona na trenutke mini-serijom uspe da zaustavi nalet Zvezde – 58:44.

2. ČETVRTINA

20. minut – Štimac je postigao poslednjih pet poena za svoj tim i sa ukupno 13 predvodi crveno-bele. Simanić je postigao 11 poena u Zvezdi.

17. minut – Serijom 11:0 Zvezda praktično rešava meč u svoju korist – 46:27.

12. minut – Zvezda održava desetak poena prednosti na početku drugog dela. Šakota dozira minutažu igračima.

1. ČETVRTINA

10. minut – Zvezda je na isteku prve četvrtine stekla sigurnih 14 poena viška – 31:17.

8. minut – Poenima Štimca, Zvezda stiže do dvocifrene prednost – 22:12.

5. minut – Zvezda serijom 6:0 odlazi na prednost 19:10, Cibona traži tajm-aut.

2. minut – Šuterski dobar početak utakmice, po dve trojke na obe strane u prva dva minuta – 8:6.

Crvena zvezda će u ovom meču biti jača za Stratosa Perperoglua, koji se vratio u tim posle dva i po meseca zbog oporavka posle povrede. Sa druge strane, u timu nema kapitena Branka Lazića.